- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
Zaproszenie na posiedzenie kliniczne, 26 kwietnia 20…

W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. o godz. 12.30 w sali 236 im. płk. prof. Stanisława Pokrzywnickiego (II p.) odbędzie się posiedzenie kliniczne nt.„Aktualne wytyczne a nowe możliwości diagnostyki i leczenia”, na które serdecznie zapraszają Dyrekcja oraz Kierownik Ośrodka Klinicznego Chorób Serca i Naczyń ppłk dr hab. n. med. Paweł Krzesiński.
Czytaj więcejVIII Konferencja im. W. Lubińskiego „Wpływ zanieczys…
Czy mamy świadomość jaki wpływ ma smog na nasze zdrowie, jakie są konsekwencje wdychania zanieczyszczonego powietrza, jakie schorzenia już stały się faktem na skutek długotrwałej ekspozycji na smog? Te i inne pytania stawiają sobie naukowcy, eksperci z zakresu medycyny, inżynierii środowiska i zdrowia publicznego podczas ósmej już edycji konferencji naukowej „Dum Spiro Spero” im...
Czytaj więcejRekrutacja na I rok Studiów Doktoranckich 2018/2019

Informujemy, że rozpoczął się nabór na stacjonarne i niestacjonarne studia doktoranckie w Wojskowym Instytucie Medycznym w roku akademickim 2018/2019. Warunki i tryb rekrutacji określa Uchwała Rady Naukowej nr 82/VI/2018 z dnia 21 lutego 2018 r. w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia doktoranckie w Wojskowym Medycznym w roku akademickim 2018/2019. Rekrutacja na studia...
Czytaj więcejZapraszamy do nowego Gabinetu Stomatologicznego WIM
Możemy zaproponować bardzo szeroką ofertę dla dorosłych i dzieci. Przyjaźnie przygotowane wyceny usług powodują, że po wyjściu z gabinetu nawet portfel nie boli! Na stronie poradni przygotowaliśmy też wiele informacji przydatnych dla pacjentów.
Czytaj więcejBADANIA LABORATORYJNE NIE TYLKO DLA PACJENTÓW WIM

Szybciej, niż w wielu innych punktach pobrań. W bardzo szerokim zakresie. W szpitalu przy Szaserów można wykonywać odpłatne badania laboratoryjne. Pobieranie krwi lub oddawanie materiału do analizy odbywa się w Oddziale Przyjęć. W ten sposób bezproblemowo można wykonać zestaw badań niezbędnych do zakwalifikowania do zabiegu chirurgicznego czy specjalistycznych badań (np. tomografii czy PET). Wyniki można...
Czytaj więcejKurs doskonalący dla Ratowników Medycznych - jedyni …

Niniejszym mamy przyjemność poinformować Państwa, iż Centrum Kształcenia Podyplomowego, Doskonalenia Zawodowego i Symulacji Medycznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie jest jedynym podmiotem w województwie mazowieckim, oraz jednym z dwóch w Polsce, który uzyskał zgodę na prowadzenie kursów doskonalących dla ratowników medycznych w 2018 r.
Czytaj więcejUKSW i WIM w ciągu dwóch lat utworzą Wydział Medyczny
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz WIM w ciągu dwóch lat mają utworzyć w Warszawie Wydział Medyczny. Nowy ośrodek kształcenia ma się odróżniać się od działających dotychczas w kraju. Ma edukować cywilów, którzy zostaną przygotowani m.in. do profesjonalnego reagowania na współczesne zagrożenia bezpieczeństwa związane z terroryzmem czy konfliktami o charakterze hybrydowym - pisze red. Katarzyna Lechowicz z PAP.
Przeczytaj depeszę Polskiej Agencji Prasowej:
List intencyjny w tej sprawie podpisano 16 marca 2017 r w siedzibie UKSW. Otwarcie Wydziału Medycznego planowane jest w ciągu dwóch lat. Plany przewidują przyjęcie na pierwszy rok ok. 60-70 studentów na kierunek lekarski. Inicjatorzy zamierzają na wydziale medycznym utworzyć z czasem także inne kierunki. Za przygotowanie zawodowe będą odpowiadać specjaliści z WIM; wykładowcy UKSW mają dbać m.in. o kształcenie postaw etycznych i wiedzę z zakresu nauk humanistycznych.
„Przedstawiciele WIM zaangażowani w projekt otrzymają dostęp do naszych nowoczesnych laboratoriów chemicznych i biologicznych, co jest ważne dla prowadzenia badań podstawowych. Uniwersytet skorzysta zaś z wieloletniego doświadczenia WIM w zakresie praktycznego wykorzystania i wdrażania wyników badań naukowych” - wyjaśnił rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński.
Zapowiedział, że przy konstruowaniu programu dydaktycznego planowane jest zwiększenie liczby godzin zajęć z zakresu nauk humanistycznych. „Kształcenie przyszłych lekarzy chcielibyśmy ubogacić też naukami o komunikacji, które rozwijamy” - powiedział rektor.
Dyrektor WIM, gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak podkreślał, że przy kształceniu kadr będą wykorzystywane doświadczenia, jakie personel WIM wyniósł ze służby w Polskich Kontyngentach Wojskowych, niesienia pomocy rannym żołnierzom oraz Polakom, którzy ucierpieli w wyniku zamachów terrorystycznych poza granicami kraju. Zaznaczył, że wydział ma być elitarny, zarówno jeśli chodzi o ofertę szkoleniową, jak i liczbę studentów. Zastrzegł, że oferta nowej jednostki „nie będzie powieleniem zadań Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu w Łodzi, kształcącego lekarzy wojskowych” - zastrzegł gen. G. Gielerak.
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ocenił, że współpraca UKSW i WIM – „spotkanie wartości i najwyższego profesjonalizmu” - przyniesie doskonałe efekty. Przy podpisaniu listu byli obecni - oprócz Radziwiłła - także m.in. prof. Wojciech Fałkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, przedstawiciele MNiSW, władz samorządowych i NFZ oraz metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
Katarzyna Lechowicz Dyl / Zdjęcia: UKSW