- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
ZGŁOSZENIA DO SZCZEPIENIA P/COVID-19

W związku z wyznaczeniem Wojskowego Instytutu Medycznego jako podmiotu wykonującego szczepienia p/COVID zapraszamy do przesyłania zgłoszeń za pomocą poniższego formularza. Po zarejestrowaniu zgłoszenia w naszej bazie otrzymają Państwo powiadomienie sms lub telefoniczne z chwilą wyznaczenia terminu szczepienia (uwzględniając harmonogram kolejności szczepień określony przez Ministerstwo Zdrowia).
Czytaj więcejNie bój się koronawirusa, nie zwlekaj z endoprotezop…

Masz chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego lub kolanowego, a boisz się koronawirusa? Nie zwlekaj! Już teraz zadzwoń do poradni Kliniki Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego i umów się na wizytę kwalifikacyjną a już za kilka miesięcy komfort twojego życia poprawi się. Oczekiwanie na zabieg endoprotezoplastyki w Wojskowym Instytucie Medycznym wynosi około 3 miesięcy.
Czytaj więcejLeczenie operacyjne chorób siatkówki w dobie pandemi…

Masz chorobę siatkówki wymagającą leczenia operacyjnego, ale boisz się pobytu w szpitalu ze względu na epidemię koronawirusa? Nie odkładaj leczenia na później, ponieważ postęp choroby może doprowadzić do nieodwracalnego pogorszenia Twojego widzenia. W Klinice Okulistyki przeprowadzane są zabiegi witreoretinalne, które umożliwiają leczenie chorób siatkówki i ciała szklistego. Klinika jest jedną z najbardziej znanych klinik okulistycznych...
Czytaj więcejSzpital Tymczasowy WIM. Jesteś zainteresowany - Apli…

Poszukujemy osób odważnych, pozbawionych roszczeniowej postawy i wyuczonej bierności. Wierzymy, że w nadchodzących długich i ciężkich miesiącach pandemii działać będziemy mogli wyłącznie w gronie specjalistów, optymistów i przyjaciół, świadomych wyjątkowości zadań jakie przed nami stoją. Jesteśmy zespołem, do którego zapraszamy Ciebie, pracuj z nami w Szpitalu Tymczasowym Wojskowego Instytutu Medycznego dla dobra naszych Pacjentów!
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejInformacja dla osób planujących zgłosić się do Klini…

Została uruchomiona specjalna bezpłatna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków, o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
Czytaj więcejNowa, szybka ścieżka reumatologiczna
Podejrzewasz reumatyzm? Cierpisz na bóle lub obrzęk stawów? Spytaj lekarza rodzinnego o udział w „Programie profilaktycznym wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów” – darmowej i szybkiej procedurze specjalistycznej. Program Ministerstwa Zdrowia realizowany przez WIM oraz wybrane przychodnie gwarantuje krótki termin oczekiwania. Obejmuje mieszkańców woj. mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego w wieku 18-67 lat.
Aby przystąpić do Programu, należy:
Krok 1
Zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w jednej z poniższych przychodni (patrz mapka z listą poniżej) i powołać na "Program profilaktyczny wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów". Najpierw weźmiesz udział w telekonsultacji, podczas której lekarz wykluczy zarażenie koronawirusem. Umówisz wtedy na wizytę 1 w POZ (na miejscu), w czasie której lekarz przeprowadzi wywiad lekarski i zakwalifikuje Cię do Programu. Da Ci też skierowanie na badania przesiewowe (krwi).
Jeśli Twojej przychodni nie ma na poniższej liście, możesz i tak udać się do jednej wymienionych niżej przychodni, zaznaczając, że jesteś zarejestrowany/a w innej. Wtedy udział w Programie jest bezpłatny z jednym wyjątkiem - badania krwi zlecone przez lekarza POZ musisz sfinansować z własnych środków.
Krok 2
Wziąć udział w badaniach przesiewowych w wybranej przez Ciebie przychodni (z listy). Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, miej zasłonięte usta i nos oraz odkażone dłonie.
Krok 3
W ciągu 2 tygodni od wizyty 1 masz prawo do wizyty 2 w tym samym POZ. Na tej wizycie lekarz rodzinny przeanalizuje wyniki Twojego badania i na tej podstawie zdecyduje o skierowaniu Cię do Kliniki Reumatologii WIM. Otrzymasz kontakt do pielęgniarki w Klinice, która umówi cię na wizytę już w ciągu kolejnych 2 tygodni.
Krok 4
W Klinice Reumatologi WIM specjalista reumatolog przeprowadzi z Tobą wywiad i skieruje na badania pogłębione, które przeprowadzimy w ciągu 2 tygodni. Na koniec tego okresu spotkasz się drugi raz ze specjalistą, aby przedstawił Ci diagnozę.
Okres postawienia pełnej diagnozy (od wizyty 1 w POZ do wizyty 2 w Klinice Reumatologii WIM) trwa więc nie dłużej niż 6 tygodni.
Gorąco zachęcamy do udziału w szczególności tych pacjentów, którzy z wizytą u reumatologa musieli czekać z uwagi na pandemię. Badania są całkowicie bezpłatne, gdyż finansuje je Ministerstwo Zdrowia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Program znacznie skraca ścieżkę do lekarza specjalisty, a Ty nie czekasz w długiej kolejce, dając sobie szansę na szybkie podjęcie leczenia i uniknięcie ciężkich skutów choroby.
Przychodnie, w których możesz zgłosić się do Programu na terenie Warszawy (klijnij poniższą mapkę):
Przychodnie, w których możesz zgłosić się do Programu - poza Warszawą - woj. mazowieckie, podlaskie i łódzkie (kliknij poniższą mapkę):
Zachęcamy do skorzystania z Programu!