- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
ZGŁOSZENIA DO SZCZEPIENIA P/COVID-19

W związku z wyznaczeniem Wojskowego Instytutu Medycznego jako podmiotu wykonującego szczepienia p/COVID zapraszamy do przesyłania zgłoszeń za pomocą poniższego formularza. Po zarejestrowaniu zgłoszenia Koordynator WIM skontaktuje się z Państwem celem ustalenia terminu szczepienia (uwzględniając harmonogram kolejności szczepień określony przez Ministerstwo Zdrowia).
Czytaj więcejSzpital Tymczasowy WIM. Jesteś zainteresowany - Apli…

Poszukujemy osób odważnych, pozbawionych roszczeniowej postawy i wyuczonej bierności. Wierzymy, że w nadchodzących długich i ciężkich miesiącach pandemii działać będziemy mogli wyłącznie w gronie specjalistów, optymistów i przyjaciół, świadomych wyjątkowości zadań jakie przed nami stoją. Jesteśmy zespołem, do którego zapraszamy Ciebie, pracuj z nami w Szpitalu Tymczasowym Wojskowego Instytutu Medycznego dla dobra naszych Pacjentów!
Czytaj więcejOzdrowieńcu w Twoich żyłach płynie lek na wagę złota

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które są skutecznym klinicznie oraz bezpiecznym sposobem leczenia chorych na COVID-19 z zagrażającymi życiu objawami zarażenia. Zawarte w osoczu ozdrowieńca przeciwciała do wirusa SARS-Co V-2 wywołującego chorobę COVID-19 neutralizują go w organizmie osoby z aktywnym zakażeniem. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaprasza do oddania osocza wszystkie osoby, które chorowały...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejInformacja dla osób planujących zgłosić się do Klini…

Została uruchomiona specjalna bezpłatna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków, o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
Czytaj więcejKomunikaty dla osób podejrzewających u siebie zakażenie KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 [filmy]
Została uruchomiona specjalna bezpłatna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków, o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590. Pod tym numerem informacje uzyskać mogą osoby, które powróciły z rejonów, gdzie występuje koronawirus lub kontaktowały się z osobami zakażonymi.
Super Express: Dyrektor WIM gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak gościem Super Raportu.
KOMUNIKATY:
Medycyna Praktyczna: Zalecenia dotyczące stosowania poszczególnych rodzajów środków ochrony indywidualnej (ŚOI) w kontekście COVID-19, z uwzględnieniem warunków, personelu i podejmowanych czynności
Onkologia: Towarzystwa Onkologiczne w sprawie postępowania z pacjentami w sytuacji zagrożenia koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia: Koronawirus co musisz wiedzieć
Ministerstwo Zdrowia: Najnowsze informacje i komunikaty o koronawirusie
Światowa Organizacja Zdrowia: Informacje dotyczące nowego koronawirusa
Światowa Organizacja Zdrowia: Omówienie stanu koronawirusa
Główny Inspektorat Sanitarny: Aktualności nt. koronawirusa
DWSZdr: Koronawirus COVID-19
Minęła dwudziesta: Grzegorz Gielerak o koronawirusie w Polsce i procedurach.
TVP Info 03.03.3030 r. "Minęła dwudziesta"
W PRZYPADKU GDY POWRACASZ Z REJONU, GDZIE WYSTĘPUJE KORONAWIRUS:
1) zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.
b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:
- bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
- lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Dodatkowo Wojskowy Instytut Medyczny uruchomił TELEFON INFORMACYJNY 665 707 774 dla osób planujących zgłosić się do Kliniki Chorób Infekcyjnych i Alergologii WIM (czynny w dni pracujące w godzinach 07:30-15:30).