- 1
- 2
- 3
- 4
LASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy na specjalizację z chorób zakaź…

Klinika Chorób Infekcyjnych i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, zaprasza lekarzy zainteresowanych rozpoczęciem, bądź kontynuacją szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chorób zakaźnych. Klinika jest jednostką akredytowaną i posiada obecnie 3 wolne miejsca szkoleniowe. W ramach dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego przez lekarzy proponujemy praktykę kliniczną w ośrodku specjalistycznym, która przybliży specyfikę specjalizacji,a dodatkowo umożliwi skrócenie...
Czytaj więcejBieg Vsparcia - dziękujemy, że biegliście z nami!
W niedzielę 25 kwietnia br. odbył się pierwszy Bieg Vsparcia zorganizowany przez Stowarzyszenie Vasculitis działające przy Klinice Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Dializoterapii Wojskowego Instytutu Medycznego. Debiut Stowarzyszenia Vasculitis w zakresie organizacji wydarzenia biegowego okazał się absolutnie niesamowity! W pierwszej edycji biegu na rzecz chorych na ekstremalnie rzadką chorobę wzięło udział 500 osób, a informacja o wydarzeniu dotarła do 35 tysięcy osób na całym świecie!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W TYM WSPANIAŁYM WYDARZENIU!
Bieg odbywał się w formule bezpiecznej po kątem epidemiologicznym. Uczestnicy po rejestracji pobierali na telefon aplikację biegową. W dniu biegu w momencie startu uruchamiali aplikację, która mierzyła dystans, czas oraz liczbę spalonych kalorii. Uczestnicy zarejestrowani w aplikacji przebiegi łącznie 1657 km, czyli przebiegli dystans z Wojskowego Instytutu Medycznego pod wieżę Eiffla.
Dla chorych na układowe zapalenia naczyń biegano nie tylko w Polsce, ale także w Seulu, w Norwegii i na Kostaryce. Z chorymi pobiegli ich lekarze, eksperci medyczni, stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe i wiele innych osób o wielkim sercu.
Najszybsi biegacze oraz autorzy najlepszych i najbardziej kreatywnych zdjęć zostali wyróżnieni. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o kilku z nich.
Na podium w kategorii najszybszych biegaczy stanęła mama z 17-letnim synem, którzy pobiegli z nami z wdzięczności za uratowanie życia siostry i matki chrzestnej dzięki terapii, która w Polsce nie jest jeszcze ogólnodostępna. Terapia ta daje szansę na remisję, a tym samym zatrzymanie postępu choroby i normalne życie, co z pewnością motywowało naszych biegaczy.
Drugie miejsce zajął paraolimpijczyk, wzbudzając podziw wszystkich uczestników biegu. Warto wspomnieć także o jednym ze zwycięzców w kategorii najciekawszych zdjęć, który wykonał swój bieg na kutrze rybackim w Norwegii, biegając między rufą a dziobem. Leszek przygotował dla nas przepiękne zdjęcie wyspy Tromsøya.
Stowarzyszenie wyróżniło medalami osoby, które przyczyniły się do realizacji i znakomitego efektu biegu.
Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz GIELERAK wspiera merytorycznie i organizacyjnie Stowarzyszenie Vasculitis od pierwszych chwil jego istnienia. W tym roku biegł z Nami. Serdecznie dziękujemy!.
Dyplom ukończenia biegu Dyrektorowi WIM wręczyła prezes Stowarzyszenia Vasculitis lek. Izabela Skrzypiec.
Dzięki biegowi Vsparcia udało się osiągnąć cel: wzrost świadomości chorób z grupy układowych zapaleń naczyń nie tylko w kraju, ale także na świecie. Mamy nadzieję, że okaże się ona pomocna w działaniach na rzecz udostępnienia najnowszych metod terapii w Polsce. Bądźcie z nami za rok!
Przebieg wydarzenia możecie zobaczyć na naszym profilu:
https://m.facebook.com/vasculitis.polska/
oraz w programie „O co biega” Canal Plus, którego edycja planowana jest na 5.05.2021.
Zdjęcia: WIM