- 1
- 2
- 3
- 4
LASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy na specjalizację z chorób zakaź…

Klinika Chorób Infekcyjnych i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, zaprasza lekarzy zainteresowanych rozpoczęciem, bądź kontynuacją szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chorób zakaźnych. Klinika jest jednostką akredytowaną i posiada obecnie 3 wolne miejsca szkoleniowe. W ramach dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego przez lekarzy proponujemy praktykę kliniczną w ośrodku specjalistycznym, która przybliży specyfikę specjalizacji,a dodatkowo umożliwi skrócenie...
Czytaj więcejDyrektor WIM został mianowany na stopień generała broni w Siłach Zbrojnych RP
11 oficerów otrzymało generalski awans – poinformowało we czwartek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Do stopnia generała broni mianowani zostali: Grzegorz Gielerak i Piotr Błazeusz, a generałem dywizji został Zenon Brzuszko. Do generalskiego korpusu dołączyło też ośmiu pułkowników, w tym Artur Kuptel, szef Agencji Uzbrojenia, oraz Rafał Miernik, stojący na czele 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.
O nominacjach generalskich w Wojsku Polskim poinformowało w dniu 4 sierpnia br. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda, na podstawie art. 134 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, mianował 11 oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie – podało BBN w komunikacie. Awanse zostały przyznane na wniosek Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej.
Akty mianowania zostaną wręczone przez Prezydenta RP 15 sierpnia br., w dniu Święta Wojska Polskiego.
Komunkat Biura Bezpieczeństwa Narodowego z dnia 04.08.2022 r.
Polska Zbrojna 04.08.2022 r. - Awanse generalskie na Święto Wojska Polskiego
***
GRZEGORZ GIELERAK w 1986 r. wstąpił do Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 1993 r. związany jest z wojskowym szpitalem na Szaserów. Oprócz medycznych, ukończył także studia podyplomowe „Zarządzanie Zakładami Opieki Zdrowotnej” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe Master of Business Administration dla Kadry Medycznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W lutym 2015 r. otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.
Od 2007 roku Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie kardiologii, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, European Society of Cardiology, a także Rady do spraw Ochrony Zdrowia w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, Rady ds. Zdrowia Publicznego przy Ministrze Zdrowia oraz Zespołu ds. Nagród przy Prezesie Rady Ministrów. Konsultant Krajowy ds. Obronności w dziedzinie medycyny – choroby wewnętrzne. Głównym przedmiotem zainteresowań naukowych są zagadnienia kliniczne dotyczące schorzeń układu sercowo-naczyniowego, w tym m.in. badania nad patomechanizmami neurohormonalnymi takich zjawisk jak omdlenia sercowo-naczyniowe, niewydolność serca i nadciśnienie tętnicze.
Autor ponad 212 pełnotekstowych prac naukowych, współautor 3 monografii oraz 22 rozdziałów w monografiach. Kierownik 20 projektów badawczych oraz 10 prac badawczo-wdrożeniowych. Przewodniczący Rady Programowej i Kolegium Recenzenckiego kwartalnika „Lekarz Wojskowy”, członek Rady Naukowej kwartalnika „Bellona”.
Za osiągnięcia w działalności organizacyjnej, zarządczej oraz w dziedzinie innowacji nagrodzony tytułem „Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia 2012 r. Laureat konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia – 2013 w kategorii Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Laureat Portretów Polskiej Medycyny 2016 w kategorii Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne), Laureat Buzdygana 2015 za wdrażanie innowacyjnych programów zdrowotnych w wojskowej służbie zdrowia. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, odznaczeniami resortowymi oraz wpisem w Księdze Honorowej Wojska Polskiego. Instytut pod jego kierownictwem został wielokrotnie nagradzany szeregiem prestiżowych nagród m.in. Krajowy i Regionalny Lider Innowacji – 2011 w kategorii wizjoner IT; „Perły medycyny 2010, 2012” I nagroda w kategorii szpitale wielospecjalistyczne.
Więcej o Dyrektorze szpitala na Szaserów: strona internetowa WIM.