- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
IV edycja nagrody Animus Fortis (Mężny Duch) - czeka…

Dla ratownika - za osobiste męstwo lub dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie. W takich kategoriach przyznawana jest nagroda Dyrektora WIM Animus Fortis (Mężny Duch). "Męstwo nie polega na noszeniu broni, bo męstwo nie trzyma się żelaza, lecz serca". Kardynał Stefan Wyszyński. Na zgłoszenia czekamy do 10...
Czytaj więcejZGŁOSZENIA DO SZCZEPIENIA P/COVID-19

W związku z wyznaczeniem Wojskowego Instytutu Medycznego jako podmiotu wykonującego szczepienia p/COVID zapraszamy do przesyłania zgłoszeń za pomocą poniższego formularza. Po zarejestrowaniu zgłoszenia w naszej bazie otrzymają Państwo powiadomienie sms lub telefoniczne z chwilą wyznaczenia terminu szczepienia (uwzględniając harmonogram kolejności szczepień określony przez Ministerstwo Zdrowia).
Czytaj więcejNie bój się koronawirusa, nie zwlekaj z endoprotezop…

Masz chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego lub kolanowego, a boisz się koronawirusa? Nie zwlekaj! Już teraz zadzwoń do poradni Kliniki Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego i umów się na wizytę kwalifikacyjną a już za kilka miesięcy komfort twojego życia poprawi się. Oczekiwanie na zabieg endoprotezoplastyki w Wojskowym Instytucie Medycznym wynosi około 3 miesięcy.
Czytaj więcejLeczenie operacyjne chorób siatkówki w dobie pandemi…

Masz chorobę siatkówki wymagającą leczenia operacyjnego, ale boisz się pobytu w szpitalu ze względu na epidemię koronawirusa? Nie odkładaj leczenia na później, ponieważ postęp choroby może doprowadzić do nieodwracalnego pogorszenia Twojego widzenia. W Klinice Okulistyki przeprowadzane są zabiegi witreoretinalne, które umożliwiają leczenie chorób siatkówki i ciała szklistego. Klinika jest jedną z najbardziej znanych klinik okulistycznych...
Czytaj więcejSzpital Tymczasowy WIM. Jesteś zainteresowany - Apli…

Poszukujemy osób odważnych, odpowiedzialnych i zaangażowanych. Wierzymy, że w nadchodzących długich i ciężkich miesiącach pandemii działać będziemy mogli wyłącznie w gronie specjalistów, optymistów i przyjaciół, świadomych wyjątkowości zadań jakie przed nami stoją. Jesteśmy zespołem, do którego zapraszamy Ciebie, pracuj z nami w Szpitalu Tymczasowym Wojskowego Instytutu Medycznego dla dobra naszych Pacjentów!
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejInformacja dla osób planujących zgłosić się do Klini…

Została uruchomiona specjalna bezpłatna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków, o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
Czytaj więcejIntensywny wysiłek fizyczny? Tak. Ale z głową i sercem!
Sporty wymagające sporej kondycji fizycznej i dużej odporności psychicznej są coraz bardziej popularne. Jednak niewielu biegaczy-amatorów ma świadomość zagrożeń, jakie niesie narażanie organizmu na duże obciążenia. Wspólnie z portalem „Polska Zbrojna” postanowiliśmy zwrócić uwagę na te problemy. Dlatego medyków z WIM spotkacie na „Biegu Katorżnika”, „Festynie Komandosa” czy „Grom Challenge”. Będziemy tam mówić, jak męczyć się zdrowo.
Podejmowanie ekstremalnego musi być to robione z głową oraz z troską o serce! Dlatego specjaliści z WIM wezmą udział w kilku popularnych imprezach wakacyjnych, w czasie których chcą zachęcać do zdrowego stylu życia. Będziemy edukować uczestników legendarnego „Biegu Katorżnika” (jego trasa liczy kilkanaście kilometrów po bagnach i rowach melioracyjnych, rozciągających się w okolicach Lublińca, niedaleko stacjonowania Jednostki Wojskowej Komandosów), „Grom Challenge” (25 km biegu wzorowanego na pierwszych selekcjach do jednostki GROM, organizowanego na dawnym poligonie GROM-u, w miejscowości Czerwony Bór). Sprawdzimy poziom wiedzy na temat medycyny taktycznej wśród uczestników „Festynu Komandosa” (spotkania fanów sił specjalnych w Dziwnowie, w którym przed laty stacjonowała najsłynniejsza polska jednostka specjalna – 1 Batalion Szturmowy).
W najbliższy weekend specjalisci z WIM edukować będą uczestników "Biegu Katorżnika".
Profilaktyka tańsza niż leczenie
- Profilaktyka zawsze jest tańsza niż leczenie. Dlatego tego lata chcemy postawić na edukację skierowaną do osób podejmujących ponadprzeciętny wysiłek fizyczny. Uczestnicy wybranych przez nas imprez będą mogli porozmawiać np. z naszą kardiolog, która sama intensywnie biega, więc w przystępny sposób wyjaśni jak podejmując wysiłek fizyczny dbać o układ krążenia. Jak zmodyfikować trening, żeby wzmocnić serce – wyjaśnia gen. bryg. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM.
- Otrzymujemy sporo listów od młodych ludzi zainteresowanych służbą w wojsku i innych formacjach mundurowych. Dominują pytania dotyczące wymagań formalnych, zdrowia i kondycji fizycznej. Stąd pomysł na naszą współpracę – dodaje płk Dariusz Kacperczyk, dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego, który wydaje „Polskę Zbrojną”. W portalu znajdziecie relacje z tych przedsięwzięć.
Pod koniec sierpnia zapraszamy na „Festyn Komandosa” - spotkanie fanów sił specjalnych w Dziwnowie.
Od serca po jedzenie
Najbliższą imprezą, na której spotkacie zespół Wojskowego Instytutu Medycznego jest „Bieg Katorżnika”.
- Wystawimy edukacyjny „dream team”. Najpierw pobiegniemy jako drużyna WIM, a potem zajmiemy się niesieniem kaganka oświaty. Ja będę mówić o problemach wynikających z biegania, związanych z kardiologią i innymi chorobami wewnętrznymi. Małgorzata Żórawska odpowie na pytania dotyczące rehabilitacji i fizykoterapii, a Katarzyna Duszczyk o zależnościach między żywieniem a wynikami sportowymi – planuje dr n. med. Anna Kaźmierczak-Dziukz Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych WIM.
Zbigniew Rosiński z Wojskowego Klubu Biegacza META, główny organizator „Biegu Katorżnika” już zaprasza uczestników imprezy do korzystania z porad: - Kilka tur dyżurów ekspertów zorganizujemy tak, aby każdy chętny mógł skorzystać z niecodziennej okazji do rozmowy ze specjalistami. Szczegóły będziemy ogłaszać w czasie zawodów.
W czasie „Grom Challenge” dawni żołnierze GROM-u sprawdzą umiejętności wojskowe biegaczy, a specjaliści z WIM - znajomość medycyny pola walki.
Zapytać można o najróżniejsze sprawy
Czy przygodę z bieganiem można rozpocząć w każdym wieku? Czy bieganie jest bezpieczne dla serca? Kiedy biegacz powinien pójść do lekarza? Jakie choroby eliminują z biegania? Czy konieczne są okresowe badania w trakcie uprawiania sportu? Jak zaplanować trening, żeby nie obciążać serca? Lepiej ćwiczyć rano czy wieczorem? Czy serce potrzebuje rozgrzewki?
Przeczytaj: Czy bieganie w maratonach jest bezpieczne? http://wim.mil.pl/176-aktualnoci/medycyna-w-mundurze/1433-czy-bieganie-w-maratonach-jest-bezpieczne?highlight=WyJrdWNoYXJjenlrIl0=