Przejdź do menu Przejdź do treści

Konkursy OPUS LAP/Weave i SONATA NCN otwarte 

 

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór w kolejnych edycjach konkursów OPUS LAP/Weave na projekty badawcze dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej, umożliwiający współpracę międzynarodową w ramach programu Weave, a także realizację badań przy wykorzystaniu międzynarodowych urządzeń badawczych. NCN ogłasza również konkurs SONATA przeznaczony dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Łączny budżet obydwu konkursów NCN wynosi 400 mln zł. Nabór trwa do 15 grudnia 2023 r., do godz. 16:00. 

 

OPUS 26 LAP/Weave to konkurs otwarty dla szerokiego grona badaczy, w którym można zaplanować realizację projektów bez udziału partnerów zagranicznych lub z ich udziałem. Kierownikiem projektu badawczego może być osoba, która w swoim dorobku naukowym posiada co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę (nie musi posiadać stopnia doktora). W konkursie można złożyć wnioski na projekty trwające 1, 2, 3 lub 4 lata. W ramach programu Weave na zasadach Lead Agency Procedure można w tym naborze składać wnioski o finansowanie badań naukowych z zagranicznymi zespołami badawczymi z Austrii, Czech, Słowenii, Niemiec, Szwajcarii, Luksemburga i Belgii-Flandrii, które występują równolegle o środki finansowe do właściwych sobie dla nich instytucji finansujących. 

 

Konkurs SONATA jest skierowany do naukowców, którzy przeznaczony dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Osoba ta w swoim dorobku naukowym posiada co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów obejmujących badania podstawowe, trwających 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy. 

 

Informacje na temat konkursów można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Nauki. Wnioski należy składać do 15 grudnia 2023 r. do godz. 16.00 tylko w formie elektronicznej, za pośrednictwem systemu OSF. Wyniki konkursu zostaną opublikowane po zakończeniu procesu oceny, najpóźniej w połowie 2024 roku. 

 

Osoby zainteresowane udziałem w konkursach zobowiązane są do złożenia Formularza Zgłoszenia Projektu Badawczego, który można uzyskać i złożyć w Sekcji Projektów Statutowych i Krajowych WWiZP (pok. 451, IV piętro, budynek żywieniowy). Formularz należy złożyć najpóźniej do 15 listopada 2023 r.  

 

Zachęcamy do wcześniejszego konsultowania pomysłów, pracownicy WWiZP służą pomocą przy aplikowaniu wniosków projektowych. 

Kontakt: tel. 261 817 297, e-mail: rozliczenianaukowe@wim.mil.pl