Przejdź do menu Przejdź do treści

Zaproszonych gości powitał dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego – gen. broni prof. dr. hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

 

– Gratuluję wszystkim osobom nagrodzonym wyróżnieniami. Proszę je odebrać jako wyraz najwyższego uznania, najwyższego zaufania, ale także jako formę motywacji, zachęcenia do tego, aby dawać z siebie jeszcze więcej. Jestem dumny z Was wszystkich. To, co budujemy w naszym instytucie to perspektywa jednostki, której celem, której ambicją jest leczyć nowocześnie i bezpiecznie jest wartością ponadczasową. Jeszcze raz serdecznie dziękuję, gratuluję i zapraszam do dalszego wysiłku, tak abyśmy budowali tę wartość, która jest nam tak bardzo bliska – mówił Dyrektor WIM-PIB.

 

Zastępca Komendanta CSK MON WIM-PIB ds. Pielęgniarstwa Pani magister Lidia Wojda podziękowała nagrodzonym za codzienną jakże trudną i wykonywaną z ogromnym poświęceniem pracę.

 

– Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej to czas, w którym celebrujemy wartość naszych zawodów, naszych misji, które mają głębokie humanistyczne podstawy, jakże ważne w dzisiejszym świecie, charakteryzującym się ogromnym tempem rozwoju w medycynie, a w ślad za tym widocznym także rozwojem naszego zawodu. Pragnę podkreślić, że mimo ciągłego postępu w medycynie, nic nie jest w stanie zastąpić naszej fachowej opieki, naszych słów troski kierowanych do pacjentów i ich rodzin. Żaden, nawet najnowocześniejszy sprzęt nie zdoła bowiem zastąpić empatii i współczucia dla pacjenta, który szuka zrozumienia i emocjonalnego wsparcia. Wykonywanie naszego zwodu wymaga od nas posiadania silnej osobowości, cierpliwości, szerokiej wiedzy medycznej, kompetencji i umiejętności praktycznych i wszystko to posiadamy.

 

W uznaniu zasług położnych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak nadał medale „za Zasługi dla Obronności Kraju”. Medale wręczył pracownikom Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

 

Złoty medal „za Zasługi dla Obronności Kraju” otrzymała:

Pani Ewa Użarowska

 

Srebrny medal „za Zasługi dla Obronności Kraju” otrzymali:

Pani Elżbieta Jańczak

Pani Urszula Jędrzejewska

Pani Anna Kowalczyk

Pani Jolanta Kudelskiej

Pan Tomasz Stępień-Wójcik

Pani Barbara Tomczykiewicz

Pani Lucyna Wąsak

 

Podczas tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej, zorganizowanych przez Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych pielęgniarki z WIM-PIB uhonorowane zostały odznaką honorową Ministra Zdrowia oraz wyróżnieniem okolicznościowym Prezydenta miasta stołecznego Warszawy i Dyrektora WIM-PIB.

 

Dziś chcielibyśmy raz jeszcze pogratulować i podziękować Wyróżnionym za nienaganną i pełną zaangażowania i życzliwości pracę.

Podziękowania i gratulacje przekazali dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak oraz zastępca Komendanta CSK MON WIM-PIB do spraw pielęgniarstwa mgr Lidia Wojda.

 

Odznakę honorową Ministra Zdrowia doktora nauk ekonomicznych Adama Niedzielskiego „za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” otrzymała:

Pani Hanna Tomaszewska

 

Wyróżnienie okolicznościowe Prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia w mieście Stołecznym Warszawie otrzymała:

Pani Urszula Jędrzejewska

 

Wyróżnienia okolicznościowe dyrektora WIM-PIB generała broni prof. Grzegorza Gieleraka za profesjonalizm w wypełnianiu obowiązków zawodowych oraz determinację w niesieniu pomocy pacjentom, stawiając ich dobro na pierwszym miejscu otrzymali:

 

Pani Katarzyna Kowalska

Pani Agnieszka Teresiak

Pan Tomasz Buraczyński

 

Odznaki pamiątkowe Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego. Odznaka pamiątkowa jest formą uhonorowania żołnierzy i pracowników za nienaganną służbę i pracę oraz osób szczególnie zasłużonych dla instytutu. 

 

W uznaniu szczególnych zasług za nienaganną służbę i pracę Dyrektor WIM-PIB uhonorował odznaką pamiątkową Wojskowego Instytutu Medycznego:

 

Panią Elżbietę Bartczak

Panią Beatę Furtak

Panią Lidię Gołąb

Pana Marka Konopkę

Panią Katarzynę Skubis

Panią Katarzynę Staroń

Panią Bożenę Surmacz

Panią Halinę Surmacz

Panią Magdalenę Szczypior

Panią Agnieszkę Teresiak

Panią Katarzynę Tyszko-Kaczyńską

Pana Zbigniewa Wojdę

Panią Kalinę Wróbel

Odznaki pamiątkowe wręczył Dyrektor WIM-PIB gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak wraz z zastępcą Dyrektora ds. naukowych płk. prof. dr. hab. n. med. Markiem Rękasem, przewodniczącym komisji odznaki pamiątkowej.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, jednocześnie życząc dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

 

 

Galeria

Usuń