Przejdź do menu Przejdź do treści

NAEMT TCCC CLS Combat Life Saver 

Cywilno-medyczna opieka nad poszkodowanym w środowisku taktycznym

Kurs NAEMT TCCC CLS to zaawansowany program szkoleniowy certyfikowany przez NAEMT (National Association of Emergency Medical Technicians), zaprojektowany specjalnie do ratowania życia w sytuacjach bojowych i innych ekstremalnych warunkach. Kurs koncentruje się na umiejętnościach, które nie są typowe dla standardowej opieki medycznej, takich jak ocena i zarządzanie obrażeniami bojowymi.

 

Dla kogo jest kurs NAEMT TCCC CLS?

Szkolenie jest skierowane dla każdego niezależnie od posiadanego wykształcenia tzn. Nie musisz posiadać wykształcenia medycznego oraz nie musisz posiadać tytułu Ratownika KPP aby wziąć udział w tym szkoleniu.
Do uczestnictwa w szkoleniu w szczególności zachęcamy osoby które mają do czynienia z bronią palną takie jak Żołnierze WP, Funkcjonariusze MSW oraz entuzjastów broni palnej.

 

Dlaczego warto zdecydować się na kurs TCCC CLS?

-Zaawansowane techniki: Nauczymy Cię najnowocześniejszych technik i procedur używanych w medycynie pola walki, które mogą zwiększyć Twoje szanse na ratowanie życia w sytuacjach ekstremalnych.
-Symulacje: Nasze szkolenia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów symulacji medycznej, którzy dostarczą Ci wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do skutecznego udzielania pomocy w warunkach bojowych. W trakcie szkolenia TCCC CLS dodatkowo angażujemy instruktorów posiadających doświadczenie w warunkach pola walki
-Certyfikat NAEMT: Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat NAEMT, który jest uznawany na całym świecie. Jest to doskonały dodatek do Twojego CV i świadczy o Twoim zaangażowaniu w rozwijanie umiejętności medycznych.

 

  • Koszt: 1600 zł
  • Liczba miejsc: 12

Harmonogram i zapisy na kurs: wimcon.wim.mil.pl

 

Dzień 1:
– Wprowadzenie do TCCC: zrozumienie celów, historii i filozofii TCCC.
– TCCC i M.A.R.C.H. P.A.W.S: omówienie algorytmu MARCH P.A.W.S. (Massive hemorrhage, Airway, Respiration, Circulation, Hypothermia, Pain, Antibiotics, Wounds, Splinting) stosowanego w TCCC.
– Zasady medycyny taktycznej: wprowadzenie do różnic między medycyną cywilną a taktyczną.
– Strefy działań taktycznych i sposoby szybkiej ewakuacji.

Dzień 2:
– Kontrola krwawień: omówienie i praktyczne ćwiczenia dotyczące kontroli krwawień, w tym użycie opasek zaciskowych, opatrunków hemostatycznych i opatrunków uciskowych.
– Drogi oddechowe: techniki utrzymania drożności dróg oddechowych, metodami bezprzyrządowym i przyrządowymi w tym rurka nosowo-gardłowa (NPA).
– Obrażenia klatki piersiowej: omówienie i praktyczne ćwiczenia dotyczące postępowania z urazami klatki piersiowej, w tym zastosowanie opatrunków okluzyjnych i procedur dekompresji.

Dzień 3:
– Wstrząs hipowolemiczny: omówienie symptomów wstrząsu i jak postępować z pacjentami we wstrząsie.
– Zapobieganie hipotermii: sposoby na ochronę poszkodowanego przed wychłodzeniem
– Komunikacja ze środkami ewakuacji medycznej, prowadzenie dokumentacji poszkodowanego i przekazanie pacjenta.
– Symulacje medyczne: praktyczne scenariusze symulujące postępowanie z niedrożnością dróg oddechowych, opiekę nad rannymi we wstrząsie hipowolemicznym i przeciwdziałanie hipotermii.

Dzień 4:
– Opieka po ewakuacyjna: zrozumienie zasad udzielania opieki po ewakuacyjnej, w tym zarządzanie bólem, opieka nad ranami, antybiotykoterapia.
– Postępowanie w różnych obrażeniach ciała obrażeniami ciała: omówienie i praktyczne ćwiczenia dotyczące różnymi rodzajami urazów ciała, w tym oparzenia, złamania i obrażenia oczu.
– Symulacje medyczne: praktyczne scenariusze symulujące opiekę po ewakuacyjną.

Dzień 5:
– Praktyczne scenariusze: uczestnicy będą mieć możliwość praktycznego zastosowania umiejętności nabytych podczas kursu w symulowanych scenariuszach bojowych.
– Egzamin praktyczny: sprawdzenie umiejętności praktycznych uczestników w kontekście scenariuszy bojowych.
– Egzamin pisemny i debriefing: zakończenie kursu egzaminem pisemnym, omówienie wyników i debriefing.
– Wręczenie certyfikatów: po pomyślnym zakończeniu egzaminów, uczestnicy otrzymają certyfikat NAEMT TCCC CLS Combat Life Saver.


Kontakt w sprawie szkoleń:

mgr Ewelina Czerwińska, mgr Dorota Sitnicka
tel. 261-817-748
e-mail: ckp@wim.mil.pl