Przejdź do menu Przejdź do treści

Redakcja „Wprost” po raz kolejny nagrodziła przedsiębiorstwa, które w ostatnim czasie wprowadziły na rynek przełomowe i innowacyjne rozwiązania i produkty. W tegorocznej edycji Innowatorów „Wprost” wyróżnienia przyznano w 16 kategoriach, takich jak farmacja, medycyna, rozrywka, cyberbezpieczeństwo czy redukcja śladu węglowego.

 


Innowatory Wprost po raz kolejny trafiły do najbardziej innowacyjnych firm, instytucji i osób w Polsce. Redakcja Wprost wyróżniła projekty, pomysły i osobowości, które wpłynęły na rozwój m.in polskiej gospodarki i medycyny. To już 12 lat, gdy kryształowe statuetki trafiają w ręce pionierów i wizjonerów. Nagrodę Innowatora „Wprost” w kategorii „Farmacja” odebrała prof. Karina Jahnz-Różyk, kierownik Zakładu Immunologii i Alergologii Klinicznej Wojskowego Instytutu Medycznego, krajowa konsultant w dziedzinie alergologii. Kobieta renesansu: ma cztery medyczne specjalizacje kliniczne, doskonale zna się również na kosztach leczenia; była prezesem Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. Zrealizowała ponad 30 programów badawczych o zasięgu międzynarodowym i krajowym, w kilku pełniła funkcję koordynatora krajowego.

 


Bardzo serdecznie dziękuję kapitule za to wyróżnienie. Wprowadzenie leków innowacyjnych w Polsce jest zagadnieniem trudnym, długim i wymaga poszukiwania środka we wzajemnie wykluczających się interesach. Doszliśmy w Polsce do czegoś, co jest absolutną innowacją, czyli prewencji obrzęków naczynioruchowych. To, co dla mnie jest najbardziej istotne, to spektakularny efekt, jaki zauważyliśmy u pacjentów – powiedziała laureatka.

 

Wywiad tygodnika WPROST:  Prof. Karina Jahnz-Różyk z nagrodą Innowator Wprost w Farmacji. „Ratujemy życie i zdrowie”

 

Zdjęcie: WPROST