Przejdź do menu Przejdź do treści

W sobotę 23.09.2023 po oficjalnych uroczystościach na zmodernizowanej hali w Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na korty wkroczyli zawodnicy i rozpoczęły się zmagania w XI Medycznym Pucharze Badmintona. Turniej został objęty patronatem przez Naczelną Izbę Lekarska i Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi.

Impreza sportowa skierowana była do szerokiej grupy przedstawicieli zawodów związanych z branżą medyczną oraz pracowników i studentów Uniwersytetów Medycznych w Polsce. Wśród uczestników można było spotkać lekarzy różnych specjalizacji, dentystów, farmaceutów, fizjoterapeutów, pielęgniarki oraz liczną grupę studentów uczelni medycznych. Na starcie zawodów stanęło 64 badmintonistów, gotowych do walki o medale i pamiątkowe dyplomy. Rozegrano ponad 120 meczów, z których większość była trzysetowa, ze względu na bardzo wyrównany poziom zawodników.

W niedzielę 24.09.2023 roku w Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przy ul. 6 Sierpnia 71, rozegrane zostały XI Mistrzostwa Polski Lekarzy i Lekarzy Dentystów w Badmintonie. Tradycyjnie gospodarzem mistrzostw był Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Turniej również został objęty patronatem przez Naczelną Izbę Lekarska i Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi. W tegorocznych mistrzostwach podczas jednodniowego turnieju rozegrano 58 meczów w

różnych kategoriach wiekowych. Wojciech Kurzyński zdobył dwa złote medale i tytuły Mistrza Polski Lekarzy w dwóch kategoriach:

Singiel mężczyzn 35- oraz Debel mężczyzn – 45 w parze z Adamem Bibikiem z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Należy zauważyć , że w środowisku medycznym badminton jest dyscypliną coraz bardziej popularną, o czym świadczy

rosnąca z każdym kolejnym rokiem liczba zawodników, uczestniczących w turniejowych zmaganiach.

Dobrze, że mimo zawrotnego tempa wielu potrafi znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji sportowych, a nawet na regularne treningi badmintona.