Przejdź do menu Przejdź do treści

Operatorami będą  Gaby Moawad  prof. położnictwa i ginekologii z Waszyngtonu oraz  płk. dr n. med. Jacek Doniec, kierownik Centrum Chirurgii Robotycznej WIM-PIB.

Warsztaty robotyczne
WORKSHOP – MASTERING IN DEEP ENDOMETRIOSIS
04.12.2023

Program

Dwie operacje głębokiej endometriozy z zajęciem jelit, naciekaniem moczowodów i przymacicz. Będą to zabiegi oszczędzające nerwy z histerektomią lub bez.

 

08:30-09:00 Powitanie uczestników. W trakcie przygotowań do zabiegu prezentacja Artura Ostrowskiego (Synektik).
09:00-11:30  Pierwsza operacja – transmisja na żywo
11:30-12:00  Wykład Gaby Moawad. Dlaczego chirurgia robotyczna w ginekologii? Jak stworzyć centrum chirurgii endometriozy?
12:00-12:30  Lunch
12.30-14.30  Druga operacja – transmisja na żywo
14.30-15.00  Wykład Gaby na temat przeprowadzonych operacji. PYTANIA I ODPOWIEDZI.

 

*Jest to orientacyjny plan warsztatów. Godziny wykładów mogą ulec zmianie ze względu na operacje.

Wykładowcy

Dr Gaby Moawad – certyfikowany chirurg ginekologiczny, założyciel CEAPS

Oprócz swojego rozległego doświadczenia w dziedzinie chirurgii ginekologicznej i specjalizacji w minimalnie inwazyjnych procedurach ginekologicznych wyróżnia się znajomością technik laparoskopowych i robotycznych. Dyrektor ds. robotycznej chirurgii ginekologicznej, współdyrektor programu stypendialnego i profesor nadzwyczajny w dziedzinie położnictwa i ginekologii na Uniwersytecie George’a Washingtona. Laureat nagrody AAGL Award for Excellence in Endoscopic Procedures od American Association of Gynecologic Laparoscopists (AAGL). Pełnił funkcje przewodniczącego Komitetu ds. Badań i Komitetu Robotycznego AAGL, równocześnie będąc nominowanym do zarządu AAGL. Członek Amerykańskiego Kongresu Położników i Ginekologów oraz Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Ginekologów Laparoskopowych.

Dr. Gaby Moawad jest autorem wielu publikacji, głównie nt. mięśniaków macicy, endometriozy czy minimalnie inwazyjnych zabiegów ginekologicznych.

 

Płk dr n. med. Jacek Doniec – specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej, kierownik Centrum Chirurgii Robotycznej WIM-PIB, zastępca Komendanta CSK MON WIM-PIB

W codziennej praktyce lekarskiej wykonuje operacje robotyczne w zakresie ginekologii (przede wszystkim z zakresu ginekologii onkologicznej oraz głębokiej endometriozy) a także zabiegi interdyscyplinarne w zakresie chirurgii miednicy mniejszej. Ponadto wykonuje laparoskopowe zabiegi usuwania mięśniaków macicy i torbieli przydatków szczególnie u pacjentek z niepłodnością. Od ponad 20 lat zajmuje się histeroskopowym leczeniem mięśniaków macicy, diagnostyką i korektą wad macicy (przegroda macicy, macica dwurożna, macica podwójna), a także diagnostyką i leczeniem patologii endometrium. Jest autorem lub współautorem blisko 100 doniesień w czasopismach medycznych. Jest współorganizatorem wielu konferencji, kursów i szkoleń dla różnorodnych grup lekarzy. Pełni funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Histeroskopii. 

 

Artur Ostrowski – dyrektor zarządzający i prokurent Synektik S.A.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej (mgr inż. elektronik). Pracował jako specjalista elektronik w Instytucie Pediatrii Akademii Medycznej w Krakowie. Był głównym konstruktorem w PPUiH abcMED Sp. z o.o. Przez 23 lata związany był z firmą Siemens (1991-2015).

Artur Ostrowski od początku swej działalności zawodowej związany jest z branżą produkcji sprzętu medycznego. Karierę rozpoczynał jako specjalista odpowiadający za konstrukcję komputerowych spirometrów oraz sprzedaż i serwis urządzeń medycznych. Przez 13 lat pełnił funkcję inżyniera sprzedaży i kierownika ds. kluczowych klientów w Siemiens, a następnie awansował kolejno na dyrektora działu sprzedaży sektora Medical Solution, dyrektora operacyjnego sektora Healthcare oraz dyrektora branży Obrazowania i Terapii (HIM).
18 grudnia 2014 r. Rada Nadzorcza Synektik S.A., wiodącego dostawcy innowacyjnych produktów, usług i rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej, podjęła decyzję o powołaniu do zarządu spółki Artura Ostrowskiego. Funkcję członka Zarządu Synektik S.A. objął 1 stycznia 2015 r.