Przejdź do menu Przejdź do treści

W weekend 20-21.04.2024 roku w Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przy ul. 6  Sierpnia 71, rozegrane zostały XII Mistrzostwa Polski Lekarzy i Lekarzy Dentystów w  Badmintonie oraz XII Medyczny Puchar Badmintona. Gospodarzem mistrzostw był Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Turniej został objęty patronatem przez Naczelną Izbę Lekarska i Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi. W tegorocznym turnieju uczestniczyło ponad 100 zawodników z całej Polski, co stanowiło rekordową liczbę uczestników w historii tego wydarzenia. 

Podczas dwudniowego turnieju rozegrano 220 meczów w różnych kategoriach wiekowych:

 

W XII Medycznym Pucharze w Badmintona w Łodzi w dniu 20.04.2024 r. Wojciech Kurzyński zdobył brązowy medal w singla mężczyzn w kategorii +25 oraz brązowy medal w parze z Przemysławem Wojciechowskim (Łódź) w kategorii Debel Mężczyzn -45 

 

W XII Mistrzostwach Polski Lekarzy i Lekarzy Dentystów w Badmintonie w Łodzi w dniu 21.04.2024 r. Wojciech Kurzyński zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w singlu mężczyzn w kategorii +25 oraz dwa brązowe medale w deblu mężczyzn -45 w parze z Przemysławem Wojciechowskim (Łódź) i w grze mieszanej –45 w parze z Marią Paluch (Kielce). 

 

Po dwudniowych zawodach, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym Wojciech Kurzyński wraca do Warszawy z jednym złotym medalem oraz czterema brązowymi. Wydarzenie to przyciągnęło szerokie grono zawodników związanych z branżą medyczną, w tym lekarzy różnych specjalizacji, lekarzy dentystów, farmaceutów, fizjoterapeutów, pielęgniarek oraz studentów uczelni medycznych. Ponadto, w zawodach uczestniczyli również reprezentanci z krajów takich jak Chiny, Indie i Ukraina.