Zjazdy Otolaryngologów Wojskowych są na stałe wpisane w kalendarz wydarzeń naukowych Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród otolaryngologów. Na obecny zjazd przybyło ponad 600 uczestników zarówno z wojskowej jak i cywilnej służby zdrowia. Obecny zjazd zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele prawie wszystkich ośrodków akademickich w Polsce. Wykład inauguracyjny „Przełom w leczeniu nagłej głuchoty” wygłosił prof. dr hab. n. med. Marek Rogowski Przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi i kierownik Kliniki Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
W dniu 20.03.2023 odbyła się odprawa Konsultanta Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie otolaryngologii z ordynatorami oddziałów laryngologicznych szpitali wojskowych. Omówiono sytuację oddziałów, wyposażenie, problemy oraz bieżące potrzeby kadrowe i sprzętowe. W trakcie zjazdu odbyło się 19 sesji naukowych. Tematyka obrad obejmowała bardzo ważne zagadnienia współczesnej otolaryngologii. Przygotowano sesje tematyczne, sesje okrągłego stołu oraz w sesję plakatową. Wykłady dotyczyły m.in. nowotworów głowy i szyi, chorób nosa i zatok przynosowych, chorób ucha środkowego, leczenia głuchoty i niedosłuchu, protezowania głosu po laryngektomii, chirurgii plastycznej, przedstawiono również analizę trudnych przypadków laryngologicznych.
Odbyła się sesja „Laryngologia Wojskowa” moderowana przez prof. dr. hab. n. med.Dariusza Jurkiewicza oraz sesja „Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej” moderowana przez dr n. med. Aldonę Chloupek. W trakcie zjazdu odbyły się także warsztaty dotyczące chirurgii endoskopowej zatok przynosowych oraz chirurgii plastycznej twarzy. Warsztaty prowadzili pracownicy Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Klinicznym Oddziałem Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej WIM-PIB – ppłk dr hab. n. med. Kornel Szczygielski, lek. Michał Kaczmarczyk, dr n. med. Marcin Jadczak, dr n. med. Piotr Rot i lek. Sandra Krzywdzińska. Odbyły się także warsztaty z zaburzeń równowagi prowadzone przez firmę Diatec. Na terenie przy hotelu zaprezentowania została Placówka 1 Poziomu Zabezpieczenia Medycznego Wojsk wystawiona przez 2 Wojskowy Szpital Polowy we Wrocławiu pod dowództwem płk lek. Jarosława Bukwalda (także otolaryngologa). Jest to placówka pomocy medycznej, która na co dzień służy polskim żołnierzom na misjach zagranicznych (Irak, Afganistan), a ostatnio udzielała pomocy poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Turcji i powodzianom na południu Polski.
Zjazd spotkał się z dużym zainteresowaniem i bardzo dobrym odbiorem wśród uczestników. Organizator otrzymał wiele ciepłych komentarzy i pozytywnych opinii dotyczących przygotowania zjazdu.