Przejdź do menu Przejdź do treści

W Sesji wykładowej pracownicy Kliniki podzielili się swoim doświadczeniem w zakresie sprawowania opieki nad pacjentami w formie telemonitoringu urządzeń wszczepialnych: dr hab. n. med. Marek Kiliszek wygłosił wykład „Pozycja zdalnego monitoringu w świetle wytycznych i badań naukowych”, a dr Klaudia Buczek opowiedziała o procesie wdrożenia i bieżącej realizacji zdalnego nadzoru w naszym ośrodku. Należy podkreślić, że WIM-PIB jest jednym z niewielu ośrodków, który zapewnia Pacjentom dostęp do tego nowoczesnego świadczenia.

 

Wyniki pracy oryginalnej pt. „Częstość występowania zaburzeń rytmu u pacjentów z przewlekłym zespołem wieńcowym zależnie od rodzaju wykonanej przezskórnej angioplastyki wieńcowej: cewnik balonowy uwalniający lek vs. stent powlekany lekiem” przedstawiła dr Anna Witowicz. Interesujące przypadki kliniczne zaprezentowały dr Klaudia Buczek i dr Magdalena Smalc, a dr Aleksandra Winkler i dr Zbigniew Orski współprzewodniczyli sesjom naukowym „Rola zdalnego monitorowania urządzeń wszczepialnych w kardiologii” i „Czy w dobie CSP stymulacja resynchronizująca ma jeszcze znaczenie?”.

 

Udział naszych specjalistów w POLSTIM’ie 2025 stanowi nie tylko dowód zaangażowania w rozwój kardiologii, lecz także potwierdzenie, że WIM-PIB jest wiodącym ośrodkiem sprawowania opieki nad pacjentami z zaburzeniami rytmu serca, opartej na ugruntowanej wiedzy i innowacyjnych rozwiązaniach diagnostycznych i terapeutycznych.

 

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!