Przejdź do menu Przejdź do treści

Wczesne wykrycie raka prostaty zapewnia przeżywalność na poziomie 99,8%. Niestety od podejrzenia nowotworu  do rozpoznania i rozpoczęcia leczenia często upływa wiele czasu.  Mając to na uwadze w Wojskowym Instytucie Medycznym – Państwowym Instytucie Badawczym uruchomiony zostaje program skoordynowanej opieki nad pacjentem z rakiem stercza. Systemu, w którym to pacjent znajduje się w centrum uwagi.

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie oferuje pacjentom kompleksowe leczenie w zakresie raka prostaty zapewniając dostęp do pełnej diagnostyki, multidyscyplinarnego leczenia urologiczno-operacyjnego (laparoskopowego, w asyście robota da Vinci), onkologicznego z zastosowaniem radioterapii, chemioterapii, programów lekowych i badań klinicznych  oraz wielokierunkowego leczenia wspomagającego (psycholog, rehabilitacja). Leczenie chorych jest planowane i realizowane przez wielospecjalistyczny zespół lekarski.

Choroba nowotworowa stercza wymaga kompleksowego leczenia chirurgicznego, radioterapii i leczenia systemowego. Jakość wielospecjalistycznej opieki zależy od współpracy urologa, onkologa i radioterapeuty, ale także od sprawnej koordynacji ścieżki pacjenta.

 

Pacjenci z podejrzeniem choroby powinni się zgłaszać do specjalistycznej poradni urologicznej w WIM-PIB.

https://wim.mil.pl/o-instytucie/poradnie-specjalistyczne/

 

Zdjęcie: WIM-PIB