Przejdź do menu Przejdź do treści

Program profilaktyki raka piersi przeznaczony jest dla wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku od 45 do 74 roku życia, które nie wykonały mammografii finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Przy zapisie na badanie nie ma znaczenia adres zamieszkania/zameldowania ani rejonizacja, nie potrzebne jest zaproszenie.

 

Umów się na badanie mamograficzne MMG

Zapisy pod numerem telefonu: 22 381 25 25 wew. 7

Badanie odbywa się w WIM Szpital w Legionowie

 

 

Na badanie mammograficzne przynieś ze sobą:

  • dowód tożsamości z numerem PESEL
  • zdjęcie/wynik z ostatniej mammografii (jeśli posiadasz)

 

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wyniki leczenia jest stopień zaawansowania nowotworu w momencie rozpoczęcia leczenia. Im wcześniej choroba jest wykryta, tym większe szanse na wyleczenie, a podstawową metodą wykrywania raka piersi jest właśnie mammografia rentgenowska!

 

Profilaktyka – i co dalej?

W przypadku rozpoznania nowotworu piersi pacjent trafia do Centrum Diagnostyki i Terapii Chorób Piersi w WIM-PIB, w którym zapewniamy szybką i kompleksową ścieżkę diagnostyczno-terapeutyczną w ramach karty diagnostyki i opieki onkologicznej.

Wojskowy Instytut medyczny – Państwowy Instytut Badawczy zapewnia wysoką jakość opieki onkologicznej dla chorych z rakiem piersi, którą potwierdza certyfikat akredytacyjny Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego dla ośrodków typu breast units. Dla pacjentów jest to gwarancja, że ich diagnostyka i leczenie prowadzone są zgodnie z najlepszymi standardami, zapewniamy opiekę wszystkich niezbędnych specjalistów, a także zaplecze pełnoprofilowego szpitala klinicznego.