Przejdź do menu Przejdź do treści

Centrum Diagnostyki i Terapii Chorób Piersi (Breast Cancer Unit – BCU)

Centrum Diagnostyki i Terapii Chorób Piersi w Wojskowym Instytucie Medycznym – Państwowym Instytucie Badawczym to specjalistyczny ośrodek leczenia chorób piersi. 

 

Choroba nowotworowa piersi wymaga kompleksowego leczenia chirurgicznego, systemowego i radioterapii. Jakość takiej wielospecjalistycznej opieki zależy nie tylko od właściwej diagnostyki, doboru odpowiedniej terapii, ale także od sprawnej koordynacji ścieżki pacjentki. W Centrum Diagnostyki i Terapii Chorób Piersi w WIM-PIB dysponujemy nowoczesnym i kompletnym zapleczem organizacyjno-technicznym umożliwiającym prowadzenie wszystkich etapów diagnostyki, leczenia oraz rehabilitacji chorych na raka piersi.

 

 

Kompleksowa opieka dla pacjentek z rakiem piersi

W razie podejrzenia choroby nowotworowej Poradnia Chorób Piersi prowadzi konsultacje u chirurga, kieruje na badania diagnostyczne i konsylium, zapewnia pacjentkom opiekę przed operacją i po zakończeniu leczenia.

 

  • Pełen zakres badań realizowany jest w jednym miejscu.
  • Wykonujemy badania TK, MR, MMG i USG oraz biopsje diagnostyczne, oferujemy również nowoczesną i precyzyjną biopsję próżniową (mammotomiczną).
  • W ramach szybkiej ścieżki diagnostycznej w ośrodku wykonujemy badania histopatologiczne i badania genetyczne.

 

Najważniejsze badania takie jak mammografia, USG i biopsje oraz konsultacje z lekarzami prowadzimy w jednej przestrzeni Poradni Chorób Piersi WIM-PIB. Do dyspozycji pacjentek w poradni jest również zespół koordynatorów medycznych.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie. Umów wizytę.

 

Poradnia Chorób Piersi 

Telefon: 261 817 201

Adres poradni: ul. Szaserów 128, budynek główny, 3 piętro

 

Centrum Terapii Chorób Piersi w WIM-PIB zapewnia pacjentkom wszystkie metody leczenia raka piersi. Rozpoznanie raka piersi wiąże się z podjęciem leczenia interdyscyplinarnego. Poszukujesz terapii uzupełniającej po zabiegu chirurgicznym? Skontaktuj się z nami:

 

Poradnia Onkologii Klinicznej

Telefony: 261 817 240, 261 818 359

 

Poradnia Radioterapii Onkologicznej

Telefony: 261 818 201, 261 818 202

 

 

 

Mapka jak dość do Poradni Chorób Piersi Wojskowego Instytutu Medycznego

Profilaktyka raka piersi

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w Wojskowym Instytucie Medycznym – Państwowym Instytucie Badawczym wykonywana jest mammografia. Badanie mammograficzne jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Z badania mogą skorzystać panie w wieku 45–74 lat.

 

Mammografia pozwala na wykrycie zmian nowotworowych w piersiach, zanim pojawią się objawy choroby. Badanie rekomendowane jest dla kobiet w wieku 45-74 lat.

Mammografię powinno się wykonywać co 2 lata. Raz na rok powinny je wykonywać kobiety, u których stwierdzono obciążenie czynnikami ryzyka takimi jak mutacja genów BRCA1 lub BRCA 2 lub rak piersi zdiagnozowany u członków najbliższej rodziny (matka, siostra, córka).

 

Rejestracja badań mammograficznych:

Telefony: 261 818 433 oraz 261 816 202

Aktualności