Przejdź do menu Przejdź do treści

O nas

Pracownicy Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie

Klinika Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej WIM w Warszawie jest spadkobierczynią tradycji I Oddziału Chorób Dzieci utworzonego w Wojskowej Służbie Zdrowia. Oddział dziecięcy powstał w 1927 roku w Szpitalu Ujazdowskim, najstarszym szpitalu wojskowym w historii Rzeczpospolitej.

Klinika Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej WIM w Warszawie jest spadkobierczynią tradycji I Oddziału Chorób Dzieci utworzonego w Wojskowej Służbie Zdrowia. Oddział dziecięcy powstał w 1927 roku w Szpitalu Ujazdowskim, najstarszym szpitalu wojskowym w historii Rzeczpospolitej. Działalność Szpitala Ujazdowskiego i Oddziału Dziecięcego przerwał wybuch II wojny światowej. Na odrodzenie oddziały dziecięce czekały aż do roku 1964, kiedy to w budynku przy ul. Koszykowej utworzono: Kliniczny Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Niemowlęcym, Kliniczny Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Laryngologicznym i Poliklinikę Dziecięcą. W roku 1974 przeniesiono oddziały do budynku przy ul. Szaserów do miejsca gdzie aktualnie się znajduje.

 

Leczymy pacjentów od pierwszych dni życia do 18 roku. Zajmujemy się dziećmi z chorobami infekcyjnymi, chorobami układu oddechowego, przewodu pokarmowego, układu moczowego, diagnozujemy dzieci z podejrzeniem zaburzeń odporności. Rozwój nauki prowadzi do zawężania specjalizacji, dlatego też współpracujemy z wieloma klinikami specjalistycznymi, a nasza Klinika specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: wad układu moczowego, kamicy dróg moczowych u dzieci, zaburzeń w oddawaniu moczu. Zajmujemy się również diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych. Jednak podstawą naszej działalności są ogólnie pojęte problemy chorobowe wieku rozwojowego.

W klinice pracuje młody, prężnie działający, stale podnoszący swoje kwalifikacje zespół lekarzy i pielęgniarek. Systematycznie szkolimy młodych lekarzy w dziedzinie pediatrii, organizujemy kursy specjalizacyjne i doskonalące dla lekarzy i pielęgniarek.

 

 

 

Kontakt

Wybierz jednostkę: