Przejdź do menu Przejdź do treści
Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń

O nas


Prowadzimy pełny zakres chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej dorosłych: leczenie oparzeń, odmrożeń, chirurgia ręki z chirurgią urazową i replantacyjną włącznie, leczenie wszelkich ran ostrych, podostrych( w tym bojowych) i przewlekłych, rozległych ubytków skóry, wad wrodzonych powłok oraz cała chirurgia rekonstrukcyjna.


W skład zespołu Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń wchodzą wyspecjalizowane, wykwalifikowane i posiadające tytuły magistra lub licencjaty pielęgniarki koordynujące, odcinkowe i operacyjne, gwarantujące bardzo wysoki poziom opieki pielęgniarskiej, w tym intensywnej terapii. Grupa salowych utrzymuje pomieszczenia w czystości, łatwo zauważalnej przez każdego kto wchodzi na teren kliniki.

 

Oddział ma 21 łóżek, salę operacyjną oraz 2 sale opatrunkowe. W dwóch salach R znajduje się 5 w pełni wyposażonych stanowisk do intensywnego nadzoru, w tym 4 stanowiska leczenia oparzeń z 4 respiratorami. Klinika posiada wyposażenie sprzętowe umożliwiające wykonywanie zabiegów chirurgii plastycznej w pełnym zakresie-mikroskop operacyjny, systemy water-jet ,NPWT, V.A.C., system GPS PRP, wannę do leczenia oparzonych, sufitowy promiennik podczerwieni CTC Aragona, systemy monitorowania Spacelabs, łóżka intensywnej terapii, w tym materace zmiennociśnieniowe i przeciwodleżynowe, bronchoskop, aparat do CRRT, dermatoskop i videodermatoskop, urządzenie do magnetostymulacji (WPM).

Kontakt

Wybierz jednostkę: