Przejdź do menu Przejdź do treści

Witamy w Oddziale Chorób Dziecięcych


Oddział pełni 24-godzinny dyżur w trybie pilnym i planowym. Posiada własną Izbę Przyjęć. W oddziale znajduje się 10 łóżek rozmieszczonych w 5 salach.

Wszystkie sale są klimatyzowane, wyposażone w odrębny węzeł sanitarny, komfortowo wyposażone w specjalne fotele dla rodziców, którzy mogą przebywać ze swoimi dziećmi przez cały okres hospitalizacji.  Oddział jest przystosowany do udzielania świadczeń osobom z niepełnosprawnością.


  • Oddział pełni 24-godzinny dyżur przyjmując dzieci do leczenia i diagnostyki w trybie pilnym i planowym.
  • Posiada własną Izbę Przyjęć.
  • Znajduje się w nowoczesnym Szpitalu Filii WIM dzięki czemu zapewniona jest całodobowa diagnostyka laboratoryjna jak również obrazowa w zakresie RTG, USG, TK.

 

Zakres działalności Oddziału Chorób Dziecięcych

Podstawowy zakres działalności to choroby infekcyjne w zakresie układu oddechowego, przewodu pokarmowego i układu moczowego.

Oddział świadczy usługi diagnostyczne w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych u małych pacjentów m in.: nawracające infekcje układu oddechowego, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, bóle głowy, problemy związane z nadmiarem lub niedoborem masy ciała, wstępną diagnostykę kardiologiczną i endokrynologiczną.

 

Dla pacjentów wymagających bardziej szczegółowej diagnostyki lub terapii wsparcie stanowi Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy przy ul. Szaserów w Warszawie.

 

Ze strony zespołu lekarsko-pielęgniarskiego zapewniamy, że każdego pacjenta otoczymy troskliwą i fachową opieką.

Aktualności

Kontakt

Wybierz jednostkę:

Wybierz interesujący Cię dział