Przejdź do menu Przejdź do treści

Witamy w Poradni Chirurgiczno-Stomatologicznej


Oferujemy szeroką paletę usług wykonywanych na najwyższym poziomie. Zapraszamy dorosłych oraz dzieci. Nasi specjaliści posiadają bowiem duże doświadczenie w leczeniu i zabiegach dotyczących stomatologii zachowawczej, protetyki, leczenia kanałowego (endodoncji) czy chirurgii stomatologicznej.

Walczymy z powszechnym przekonaniem, że wizyta u dentysty to coś nieprzyjemnego. Dlatego leczymy bez bólu, kładąc nacisk na miłą atmosferę w czasie wizyty.


Nasi lekarze zawsze znajdą czas, aby porozmawiać z każdym Pacjentem, odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać obawy. Ich przyjazne nastawienie to wynik nie tylko wiedzy, ale też doświadczenia. Najważniejsze dla nas jest kompleksowe, dokładne i nowoczesne zdiagnozowanie problemu z jakim przychodzi Pacjent. Z tego powodu, oprócz doraźnej pomocy w sytuacjach bólowych, zapraszamy też na wizyty wynikające z profilaktyki.

Naszym największym atutem są bardzo doświadczeni ludzie. Na co dzień zajmują się bowiem ciężkimi przypadkami chorych wymagających chirurgicznych interwencji stomatologicznych. Posiadają więc unikalną wiedzę i umiejętności, które systematycznie podnoszą uczestnicząc w licznych kursach, sympozjach i konferencjach naukowych. Wojskowy Instytut Medyczny jest bowiem jednym z wiodących w Polsce ośrodków naukowo-badawczych.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wizyt i leczenia w Poradni Chirurgiczno – Stomatologicznej WIM.

W naszej poradni umawiamy wizyty w terminie dogodnym dla pacjenta, nawet już następnego dnia. W sytuacjach bólowych lekarz zaproponuje najszybszy termin w tym samym dniu.

Poradnia znajduje się na terenie WIM, dojazd do niej wskazuje mapka . Obok jest duży parking, bezpłatny dla pacjentów gabinetu. Przy wjeździe na teren WIM należy pobrać bilet, a następnie po wizycie w poradni podstemplować go w rejestracji. Tylko bilet z pieczątką poradni uprawnia do bezpłatnego wyjazdu z parkingu!

Nasi lekarze to wysoko wykwalifikowani specjaliści. Informację o nich można sprawdzić w zakładce Nasi specjaliści.

Tak, i to w pełnym zakresie stomatologii (łącznie z usuwaniem zębów). Do wypełnień stosujemy bezpieczne materiały a znieczulenia jakie stosujemy to preparaty rekomendowane przez specjalistów stomatologów z kraju i zagranicy. Lekarz przyjmujący w Poradni posiada specjalizację z chirurgii dziecięcej co pozwala na wykonywanie usług z tej dziedziny stomatologii. U dzieci zabiegi wykonujemy w znieczuleniach dedykowanych specjalnie dla nich. Doświadczenie z pracy z małymi pacjentami powoduje, że wszelkie niepokoje pozostaną za drzwiami gabinetu.

Wykonujemy zdjęcia RVG czyli radiowizjograficzne. Jest to połączenie badania USG z rentgenem, dające szerokie możliwości badawcze, które mają bezpośredni wpływ na skuteczność leczenia pacjenta. Dzięki radiowizjografii możemy bardzo dokładnie ocenić długość kanału zęba, poprawność jego wypełnienia, znaleźć w kanale złamane narzędzie, ocenić gęstość kości. Można też wykryć wczesne stadium próchnicy i zmiany okołowierzchołkowe. Ogromną zaletą radiowizjografii jest redukcja dawki promieniowania, jaką pacjent przyjmuje podczas ekspozycji. Dzięki temu badanie jest mniej szkodliwe niż wykonane na klasycznej kliszy rentgenowskiej. Istnieje też możliwość komputerowej obróbki graficznej obrazu co dodatkowo poszerza możliwości diagnostyczne.

Tak.

Tak. Każdy zabieg chirurgiczny (w tym usunięcie zęba) wykonuje się w znieczuleniu. Na życzenie pacjenta wszystkie inne zabiegi mogące powodować nawet najmniejszy ból lub uczucie dyskomfortu wykonywane są w znieczuleniu. Preparat znieczulający dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. W tym celu przeprowadzany jest krótki wywiad dotyczący stanu zdrowia np. ewentualnych alergii, chorób przewlekłych lub poziomu bólu zęba. Preparaty wykorzystywane w gabinecie są uznawane za najskuteczniejsze z występujących na rynku.

Tak, stosujemy kilka metod uzupełniania braków w uzębieniu. Zależą one od czasu usunięcia zęba, warunków protetycznych w ustach pacjenta, czy wskazówek samego pacjenta. Najbardziej popularne są uzupełnienia tzw. stałe: korony porcelanowe, mosty (czyli kilka koron stojących obok siebie). Najczęściej mocujemy je na wcześniej wszczepionych implantach lub wkładach korzeniowo-koronowych wykonywanych ze szlachetnych stopów metali. Wykonujemy również uzupełnienia ruchome: protezy szkieletowe i akrylowe. Jednak każde z tych rozwiązań wymaga ustalenia indywidualnego planu leczenia.

Tak, nasi chirurdzy wszczepiają implanty. Jest to leczenie wieloetapowe i wymagające dużego doświadczenia w procesie wszczepiania i później samej odbudowy zęba. Implanty stosowane w poradni są rekomendowane przez krajowych i zagranicznych specjalistów.

Doświadczenie naszych lekarzy gwarantuje bezpieczeństwo pacjentce w ciąży. Większość zabiegów można wykonywać w gabinecie stomatologicznym. Zazwyczaj ciąża nie stanowi przeciwwskazań np. do ekstrakcji. Oczywiście decyzję podejmuje lekarz po ocenie stanu pacjentki, biorąc pod uwagę np. trymestr ciąży. Znieczulenie podane do zabiegu jest znieczuleniem bezpiecznym czyli nie zawiera składników, które obciążałyby organizm kobiety, a tym samym były szkodliwe dla dziecka.

Czasami w trakcie jedzenia pacjenci czują ból w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych, stomatolodzy pracujący w Klinicznym Oddziale Chirurgii Czaszkowo- Szczękowo-Twarzowej WIM na co dzień spotykają się z podobnymi przypadkami. W czasie pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi wywiad oraz wykona badanie manualne mięśni głowy i szyi, stawów skroniowo-żuchwowych oraz torebek stawowych. Oceni funkcję języka, uzębienia oraz sprawdzi czy zęby górne i dolne prawidłowo się stykają. Określi przyczynę bólów głowy, twarzy i pleców oraz zdiagnozuje trzaski w stawach skroniowo-żuchwowych. Po takiej wstępnej diagnostyce i wywiadzie lekarz zaproponuje metodę leczenia stawów skroniowo-żuchwowych.

Wykorzystujemy najwyższej jakości materiały światłoutwardzalne. Są to wypełnienia trwałe, które przy utrzymywaniu prawidłowej higieny jamy ustnej przez lata utrzymają oryginalną, naturalną barwę zębów.

Tak, jako profesjonaliści przykładamy ogromną uwagę do profilaktyki i prawidłowej higieny jamy ustnej. W poradni wykonujemy zabiegi usuwania kamienia (skaling) i osadu nazębnego. Nasi lekarze na co dzień zajmują się chirurgicznym leczeniem skutków np. paradontozy i doskonale wiedzą jak ważna jest higiena i profilaktyka. Paradontoza to zapalenie przyzębia (np. dziąseł) zaczyna się zwykle niewinnie, a rozwija stopniowo. Jeżeli ktoś na co dzień nie przykłada dużej wagi do higieny jamy ustnej, może przeoczyć niepokojące sygnały. W profilaktyce duże znaczenie ma skaling. Jest to zabieg, którym zazwyczaj rozpoczyna się kompleksowe leczenie stomatologiczne. Po wykonaniu czyszczenia zaleca się zastosowanie preparatów ochronnych zawierających fluor, które nie tylko zabezpieczają szkliwo, ale działają przeciwpróchniczo. Lekarz może zalecić płukanki lub inne metody profilaktyki, które można stosować w domu.