Przejdź do menu Przejdź do treści
Klinika Onkologii WIM

Konsultacja psychologiczna

 

Program Edukacji Onkologicznej

 

W ramach edukacji onkologicznej w Klinice Onkologii WIM dostępne są Poradniki dla chorych i ich rodzin – zapytaj o to lekarza, pielęgniarkę, psychologa.

www.programedukacjionkologicznej.pl

 

Wsparcie Psychologiczne

 

Szanowni Państwo,

 

Niepokój, lęk, strach, niepewność, poczucie osamotnienia, zagubienia to tylko niektóre emocje, które towarzyszą pacjentom w momencie rozpoznania choroby nowotworowej. Z doświadczenia wiemy, że każdy człowiek ma w sobie siłę i odwagę, żeby zawalczyć o siebie!

 

NIE JESTEŚCIE SAMI!

 

W Klinice Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego poza opieką medyczną możecie Państwo liczyć także na szeroko pojęte wsparcie psychologiczne. W gabinecie Psychologa kliniki do Państwa dyspozycji pozostaje dwóch psychoonkologów, którzy – w oparciu o bieżącą ocenę potrzeb – oferują pomoc zarówno Pacjentom w trakcie hospitalizacji, jak i tym, którzy korzystają z opieki ambulatoryjnej bądź zakończyli leczenie.

 

 

Oferujemy Państwu następujące formy wsparcia psychologicznego:

 

Wsparcie w kryzysie, jakim jest np. informacja o diagnozie choroby nowotworowej czy momenty zwrotne w procesie leczenia. W trakcie spotkania pacjent ma możliwość skonfrontowania się z rzeczywistością oraz przy wsparciu terapeuty, podjęcia się próby jego rozwiązania.

 

  • Wsparcie krótkoterminowe – indywidualne: obejmuje kilka spotkań psychologa z pacjentem, poświęconych bieżącej pracy z pojawiającymi się w toku leczenia trudnościami.
  • Wsparcie krótkoterminowe – rodzinne: obejmuje kilka spotkań psychologa z pacjentem oraz jego rodziną, poświęconych bieżącej pracy z pojawiającymi się w toku leczenia trudnościami.
  • Psychoedukacja pacjentów: spotkanie poświęcone zgłębieniu wiedzy/ rozwianiu wątpliwości pojawiających się wraz z podjęciem leczenia.

 

Wsparcie dla osób w żałobie.

 

Współpracując z fundacjami i organizacjami działającymi na rzecz pacjentów, udostępniamy bezpłatne materiały edukacyjne.

 

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny: 261 817 162 lub mailowy: adancewicz@wim.mil.pl, dlazar-sito@wim.mil.pl.

Kontakt

Wybierz jednostkę: