Przejdź do menu Przejdź do treści
Kierownik Kliniki
Prof. dr hab. med. Renata Duchnowska

Nasi Pracownicy

Pielęgniarka Oddziałowa
mgr Agnieszka Dworakowska
Pielęgniarka Koordynująca
Beata Furtak

Pielęgniarka Koordynująca Oddział Dzienny Chemioterapii

Pielęgniarka Koordynująca – Poradnia Onkologiczna

 

Pielęgniarka Koordynująca
Izabela Świeczka

Pielęgniarka Koordynująca – Klinika Onkologii

ODDZIAŁ DZIENNY CHEMIOTERAPII / PORADNIA

  • dr Szymon Borowiec
  • dr Małgorzata Chudzik

Prof. dr hab. n. med. Renata Duchnowska

Specjalista onkologii klinicznej i naukowiec.
Kierownik Kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania innowacją w sektorze zdrowia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Głównym przedmiotem jej zainteresowań klinicznych i naukowych jest biologia i klinika raka piersi a w szczególności molekularne i kliniczne czynniki ryzyka rozwoju przerzutów do mózgu. Od kilku lat koordynuje prace nad tymi zagadnieniami w ramach Polskiej Grupy Badań nad Przerzutami do Mózgu przy Grupie Onkologicznej Europy Środkowo-Wschodniej (CEEOG, Central and East European Oncology Group). Uczestniczy w pracach wielodyscyplinarnego zespołu zajmującego się leczeniem nowotworów piersi.
Jest członkiem US Brain Metastasis in Breast Cancer working group oraz towarzystw naukowych w kraju i za granicą: Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i American Society of Clinical Oncology (ASCO).
Otrzymała wiele nagród i wyróżnień związanych z działalnością naukową, w tym między innymi, Merit Award ASCO w 2008 roku oraz Polskiej Akademii Nauk w 2016.

 

Telefon: 261 817 235

Faks +48 22 515 05 76
e-mail: rduchnowska(at)wim.mil.pl

 

dr Bartosz Szymanowski – Specjalista onkologii klinicznej

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Od roku 2011 r. związany zawodowo z Kliniką Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, uczestnik Studiów Doktoranckich WIM. Uczestniczy w pracach zespołu wielodyscyplinarnego zajmującego się leczeniem nowotworów piersi w WIM.
Autor i współautor publikacji naukowych dotyczących zagadnień związanych z toksycznością leczenia onkologicznego. Głównym przedmiotem jego zainteresowań klinicznych i naukowych są nowotwory piersi oraz jajnika. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologicznego (PTO).

 

dr Anna Skrzypczyk – Ostaszewicz

dr Małgorzata Chudzik

dr n. med. Jan Korniluk (Zastępca Kierownika Kliniki, koordynator odcinka dziennego Kliniki Onkologii) 

Specjalista onkologii klinicznej, lekarz chorób wewnętrznych. Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od roku 1994 związany zawodowo z Kliniką Onkologii WIM. Głównym przedmiotem jego zainteresowań są zagadnienia związane z biologią i kliniką nowotworów układu pokarmowego. Skuteczność chemioterapii dotętniczej przerzutów raka jelita grubego do wątroby była tematem jego rozprawy doktorskiej.
Członek konsylium lekarskiego (zespołu wielodyscyplinarnego) zajmującego się leczeniem nowotworów układu pokarmowego w WIM. Autor i współautor publikacji naukowych, doniesień konferencyjnych oraz monografii o tematyce onkologicznej.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego (PTO).

 

dr Magdalena Dobosz – Foligowska

dr Przemysław Langiewicz
Ppłk lek. Przemysław Langiewicz – specjalista onkologii klinicznej, lekarz chorób wewnętrznych.
Od 1994 r. lekarz Kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.
Autor i współautor publikacji naukowych, doniesień konferencyjnych oraz monografii o tematyce onkologicznej. Członek konsylium lekarskiego (zespołu wielodyscyplinarnego) zajmującego się leczeniem nowotworów układu moczowo-płciowego w WIM.
Głównym przedmiotem jego zainteresowań są zagadnienia związane z leczeniem nowotworów urologicznych, w tym raka prostaty i raka nerki.
Jest członkiem European Group for Blood and Marrow Transplantation.

 

 

dr n. med. Anna Skrzypczyk – Ostaszewicz

dr n. med. Bartosz Szymanowski

Katarzyna Karsznia

Aneta Olczak

Małgorzata Stasińska

Anna Rogala

Ewelina Stolarek

Katarzyna Walentowicz

ODDZIAŁ STACJONARNY

dr n. med. Wojciech Solarek (koordynator odcinka)

Dr n. med. Wojciech Solarek
Specjalista onkologii klinicznej.
Koordynator Oddziału Stacjonarnego Kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim (MISMaP) oraz Studium Medycyny Molekularnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Współautor artykułów naukowych, monografii oraz doniesień konferencyjnych. Stypendysta programu TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP).
Najważniejsze obszary zainteresowania to klinika i biologia nowotworów płuc, układu moczowego i przewodu pokarmowego.
Jest członkiem European Society for Medical Oncology (ESMO) i Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (PTOK). Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą m. in. w St-Andre Hospital w Bordeaux we Francji czy w Meir Medical Center w Tel-Avivie w Izraelu.

 

 

dr Beata Młot

Specjalista onkologii klinicznej.
Absolwentka Pierwszego Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, uczestnik Studiów Doktoranckich Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Realizowanym tematem rozprawy doktorskiej jest: „ocena wpływu powikłań we wczesnym okresie po przeszczepieniu krwiotwórczych komórek macierzystych na jakość życia chorych transplantowanych”.
Głównym przedmiotem jej zainteresowań klinicznych i naukowych jest leczenie wspomagające w chorobach nowotworowych, przeszczepianie krwiotwórczych komórek macierzystych w guzach litych, jakość życia chorych oraz immunologia nowotworów. Uczestniczy w pracach zespołu wielodyscyplinarnego zajmującego się leczeniem nowotworów układu pokarmowego w WIM. współautorka publikacji naukowych, doniesień konferencyjnych oraz monografii o tematyce onkologicznej.

 

dr Anna Skrzypczyk – Ostaszewicz

dr Agata Kuchar

dr Szymon Borowiec

mgr Agnieszka Dancewicz

Telefon: 261 817 162

Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Absolwentka Wydziału Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Warszawie, pięcioletniego szkolenia psychoterapeutycznego oraz studiów podyplomowych w zakresie Psychologii Klinicznej.
Uczestnik wielu szkoleń i konferencji w obszarze psychoonkologii, psychologii zdrowia i psychoterapii.
Od 2006 roku związana z Kliniką Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego. W Klinice zajmuje się kompleksową opieką psychologiczną pacjentów chorych onkologicznie oraz ich rodzin i bliskich – konsultacjami, wsparciem, interwencją kryzysową, relaksacją.

 

Psycholog:  Klinika Onkologii
Poniedziałek – Środa w godzinach 9:00 – 14:00

 

lek. Anna Budzińska

lek. Stanisław Kieszko

Prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski

lek. Robert Wojciechowski

lek. Aldona Ząbek

lek. Filip Zieliński

lek. Martyna Ziemińska

lek. Małgorzata Żyłka

lek. Artur Poduszczak

  • Dworakowska Agnieszka – pielęgniarka oddziałowa
  • Koziełł-Poklewska Bożena – pielęgniarka koordynującza – Oddział Onkologii
  • Skaza Halina – pielęgniarka koordynująca – Zakład Radioterapii
  • Furtak Beata – pielęgniarka koordynująca – Poradnia Onkologiczna

Recepcja / Rejestracja

 

Ponto Marzena

mgr inż. Żanna Skwara

Magdalena Mrozowska

Katarzyna Jackiewicz

Elżbieta Dzienio

ODDZIAŁ KLINICZNY RADIOTERAPII

Agnieszka Dworakowska – Pielęgniarka Oddziałowa

Halina Skaza – Pielęgniarka Koordynująca