Przejdź do menu Przejdź do treści

Zapisy do biblioteki

Zapisy do Biblioteki Naukowej Wojskowego Instytutu Medycznego-Państwowego Instytutu Badawczego dokonywane są na podstawie potwierdzonego zatrudnienia w Instytucie oraz formularza DEKLARACJI CZYTELNIKA. Wypełniona Deklaracja stanowi jednoznaczne potwierdzenie znajomości Regulaminu Biblioteki Naukowej i akceptację wszystkich jego przepisów.

Wypożyczanie

Limit wypożyczeń:

 

Ilość tytułów – 5 ; Okres wypożyczenia – 3 miesiące

 

Strefa wolnego dostępu

W Bibliotece Naukowej WIM-PIB funkcjonuje strefa wolnego dostępu do książek (IV piętro) oraz bieżącej prenumeraty czasopism (czytelnia).

Zagubienie lub zniszczenie dokumentów

W przypadku zagubienia lub zniszczenia wypożyczonego dokumentu czytelnik jest zobowiązany do odkupienia egzemplarza tego samego lub nowszego wydania lub do odkupienia innej, wskazanej książki

Rozliczanie karty obiegowej

Rozliczenie karty obiegowej w Bibliotece Naukowej WIM PIB jest obowiązkowe i może nastąpić wyłącznie po uregulowaniu wszelkich zobowiązań. W tym celu należy zgłosić się do Biblioteki Naukowej (Budynek główny, IV piętro) z wydrukowaną kartą obiegową. Rozliczenie skutkuje likwidacją karty bibliotecznej.

Zdalny dostęp do zasobów

Biblioteka Naukowa WIM PIB oferuje pracownikom naukowym, doktorantom oraz pozostałym pracownikom medycznym Instytutu dostęp do licencjonowanych źródeł elektronicznych z komputerów domowych. Warunkiem korzystania z tych usług jest posiadanie odpowiedniego loginu.

 

Wykorzystując linki podane na stronie Biblioteki WIM-PIB można przejść do konkretnych zasobów np.:

 

  • Clinical Key – bazy pełnotekstowych artykułów i książek wydawnictwa Elsevier
  • IBUK Libra – platformy, umożliwiającej dostęp do e-booków
  • LWW – kolekcji zawierającej 75 czasopism z zakresu nauk biomedycznych m.in. Circulation, Cornea, Neurology, Retina, Stroke wraz z możliwością przeszukiwania Medline’a.

Pytania prosimy zgłaszać na adres: biblioteka@wim.mil.pl

Wypożyczenia międzybiblioteczne

Pracownik WIM PIB, za pośrednictwem Biblioteki Naukowej, może wypożyczyć potrzebne materiały lub zamówić kopie artykułów z zasobów innych bibliotek krajowych. Ze sprowadzonych materiałów (w formie oryginalnej) czytelnik może korzystać wyłącznie w Czytelni zgodnie z Regulaminem Biblioteki.

Analizy bibliometryczne i zestawienia tematyczne

Biblioteka Naukowa WIM-PIB opracowuje analizy bibliometryczne dorobku naukowego oraz oferuje pomoc w pracy naukowo-badawczej poprzez przygotowywanie zestawień tematycznych i gromadzenie bibliografii do publikacji.

Pracownia Fotografii Medycznej

Pracownia Fotografii Medycznej przygotowuje dokumentację fotograficzną chorych oraz dokumentuje uroczystości i wizyty na terenie Instytutu.