Czasopismo naukowe
Lekarz Wojskowy
„Lekarz Wojskowy” (20 pkt. MEiN) jest czasopismem naukowym Wojskowego Instytutu Medycznego, wydawanym od 3 stycznia 1920 r.
Czasopismo zamieszcza prace oryginalne (doświadczalne i kliniczne), prace poglądowe, doniesienia dotyczące zagadnień wojskowych, opracowania deontologiczne, opracowania ciekawych przypadków klinicznych, artykuły z historii medycyny, opisy wyników racjonalizatorskich, wywiady, wspomnienia pośmiertne, listy do Redakcji, oceny książek, streszczenia (przeglądy) artykułów z czasopism zagranicznych dotyczących szczególnie wojskowej służby zdrowia, sprawozdania ze zjazdów i konferencji naukowych, komunikaty o zjazdach.
Strona internetowa czasopisma Lekarz Wojskowy
Artykuły publikowane są w otwartym dostępie na podstawie licencji CC BY-NC-SA 4.0.
W celu uzyskania zgody na użycie komercyjne należy skontaktować się z Wydawcą.
Kontakt
lekarzwojskowy@wim.mil.pl
Redakcja “Lekarza Wojskowego” Wojskowy Instytut Medyczny
ul. Szaserów 128
04-141 Warszawa
Aktualności
-
Cyfrowe zabezpieczenie medyczne zdronizowanego pola walki – perspektywa rannego 12.06.2026 14:50:30
Cyfrowe zabezpieczenie medyczne zdronizowanego pola walki – perspektywa rannegoGen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak w artykule dla Portalu Obronnego: Dotąd to ranny zmierzał do wiedzy zgromadzonej w szpitalu, dziś wiedza o rannym wyrusza pierwsza – zanim uczyni toWięcej -
Grupa Odyseusza laureatem nagrody „Psychiatryczna Innowacja Roku 2026” 10.06.2026 12:27:36
Grupa Odyseusza laureatem nagrody „Psychiatryczna Innowacja Roku 2026”Grupa Odyseusza, działająca w ramach Oddziału Dziennego Zaburzeń Nerwicowych Kliniki Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii WIM-PIB, zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Młoda Synapsa 2026Więcej -
X Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Młodych Lekarzy Sił Zbrojnych 08.06.2026 13:20:51
X Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Młodych Lekarzy Sił ZbrojnychTegoroczna konferencja odbyła się pod hasłem: Etyka, odpowiedzialność, doskonalenie zawodowe – czyli „Dobre kształcenie – lepsze leczenie”. W wydarzeniu uczestniczyło 81 lekarzy w tym 71 lekarzy-stażystówWięcej